LIECHTENSTEIN - VADUZ

04:26


Podczas naszej ostatniej wyprawy do Szwajcarii natknęliśmy się na wiele przeciwności losu, które okroiły nasz czas przeznaczony na zwiedzanie do minimum, całe szczęście stolica Liechtensteinu jest tak niewielka, że wystarczyła godzina aby spokojnie udać się w kierunku najbardziej popularnych punktów. Zdjęcia pozostawiają wiele do życzenia, gdyż z naszym szczęściem robiło się już ciemno, a wszelkie aparaty odmówiły posłuszeństwa, więc została moja nieszczęsna komórka...


Swój spacer po Vaduz zaczynamy od Katedry św. Floryna.  Gdybym wcześniej nie czytała, że była to parafia, która była Dekanatem Liechtensteinu, to pewnie przeszłabym obok niej nie zwracając szczególnej uwagi. To mały, neogotycki kościół, który podczas uroczystej ceremonii w 1997 roku odprawionej przez Jana Pawła II został podniesiony do godności katedry.


Przechodząc kilkanaście metrów dalej stajemy przed budynkiem Parlamentu.Nieopodal parlamentu stoi Ratusz z 1933 roku, który również przez kilka chwil pozostał przeze mnie niezauważony. 


W promieniu 200m to byłoby na tyle do zobaczenia... Kolejnym etapem jest Zamek Vaduz z XVIw., który położony jest wysoko nad stolicą i do dziś jest siedzibą rodziny książęcej. Na zamek podjechaliśmy samochodem, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by mając więcej czasu udać się na spacer. 

Gdy obeszliśmy zamek z każdej strony zdaliśmy sobie sprawę, że jest już późno, a jedyną atrakcją która nam pozostała to Red House, do którego nawigacja nie była w stanie nas szybko zaprowadzić przez zmianę organizacji ruchu w mieście spowodowaną pewnymi robotami drogowymi. Dlatego po kilku próbach i nieudanych zakrętach udaliśmy się w kierunku domu. 


Póki co zostawiam was z fatalnymi zdjęciami, kilkoma zdaniami i refleksją kiedy i przy jakiej okazji zobaczyć stolicę Liechtensteinu, która jest drugim co do wielkości miastem tego kraju... (to miasta mogą być jeszcze mniejsze?;)) 
A już niebawem relacja ze Szwajcarii, która zrobiła na nas większe wrażenie, choć nie obyło się bez niespodzianek;)

 
torebka, zakolanówki - H&M
płaszcz - Stradivarius
sukienka - sheinside
kalosze - allegro


 
Do następnego!
D.

You Might Also Like

0 komentarze