DONICZKI, OSŁONKI I ZIELNIKI

00:46


Jak niektórzy z was wiedzą, aktualnie jestem bezdomna. Mieszkanie się sprzedało, formalności budowlane się załatwiają, a my kątem u babci próbujemy urządzić jedno piętro jej domu, które ma służyć jako etap przejściowy na czas budowy (marzenia : max 1,5 roku ;)). Powoli zaczynam rozglądać się za drobiazgami do domu, by drobne rzeczy kupować sukcesywnie, a nie później hurtem. Jednak już wiem, że chyba będę musiała wygrać w totka, nawet dwa razy... żeby ten dom urządzić... Dziś pod lupą moje ulubione doniczki, osłonki i zielniki.

ZIELNIKI 
Całe szczęście dostęp do informacji skutkuje tym, że coraz to lepiej się odżywiamy, stawiamy na własne i zdrowe produkty. Dlatego okres świetności przeżywają zielniki, a ich wybór jest ogromny. Wiele akcesoriów tego typu dostaniemy w IKEA, mnie najbardziej podoba się seria BITTERGURKA

 

Homebook.pl również podpowiada gdzie możemy dostać ciekawe zielniki, doniczki i osłonki.

http://www.homebook.pl/produkty/8357314/dla-domu-dekoracje-doniczki-i-oslonki-doniczka-na-ziola-debowo-ceramiczna-sagaform
http://fabrykaform.pl/Normann_Copenhagen_zestaw_do_ziol_herb_stand-p7447.html
http://www.lepukka.pl/produkt/hold_wazon_na_ziola.html
Ponadto możemy dostać wiele gotowych kompletów do uprawy czy nawet mini szklarnie i ogródki, by w zaciszu własnego mieszkanie móc wyhodować sobie jakieś zieleninki.


http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70292514/


http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80287098/


http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60287099/


http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40257593/
http://fabrykaform.pl/Racine_Carre_mini_ogrodek_z_oprawa_chlorophylle-p13195.html

Możemy też pokusić się o dość nietypowe, aczkolwiek niesamowicie efektowne rozwiązanie w postaci wiszących zestawów:

http://mercatino.pl/pl/p/Oslonka-balkonowa-ocynk-biala-M/2525

http://www.jenimport.pl/l/pl/dzial/37/997
http://www.ploneres.pl/wiszace-doniczki-boskke-sky-planter.html


http://www.boskke.com


DONICZKI I OSŁONKI
Uwielbiam biel we wnętrzach i naturalne tworzywa, dlatego osłonki również w bieli do mnie najbardziej przemawiają, ewentualnie te z elementami drewna. Dziś jednak mimo, że osłonka jest biała, może być tak wybajerowana, że urzeka swoim minimalizmem. Wspaniałą ofertę ma mybaze.com i obawiam się, że przy następnych zakupach zostawię u nich fortunę.
No i bądź tu człowieku mądry którą wybrać? Tyle pięknych propozycji, że najchętniej kupiłabym je wszystkie ;) Póki co wiem, że zagości u mnie śpiąca królewna dostępna na pakamera.pl oraz falista z sfmeble.pl :)
Ciekawe zielniki i doniczki możemy wykonać również samemu. Jak to zrobić podpowiada Revizje-Do It Yourself. Wystaczy stara osłonka i czarna farba kredowa aby wyczarować cuda, sami zobaczcie:
 
A tutaj kilka innych inspiracji (wygrzebanych na pinterest.com) jak samodzielnie stworzyć niebanalną osłonkę za pomocą farby, kredy czy zwykłego worka jutowego - również genialny pomysł! :
 
 

You Might Also Like

0 komentarze