Skarpetki + Szpilki = HIT czy KIT

03:15

Dziś na tapecie połączenie, które wzbudza kontrowersje, zakładanie skarpetek do szpilek, które doskonale pamiętamy z lat 90-tych.Trend łączenia skarpetek z butami innymi niż sportowe jest znany od dawna, chciałoby się rzec, że opanowany do perfekcji przez polskich panów, którzy z uporem maniaka do sandałów zakładają skarpetki. Czy sama jestem przekonana do takiego połączenia? Nie wiem! Wiele razy widziałam jak tandetnie taka stylizacja może wyglądać, jednak co jakiś czas ktoś zaskoczy mnie super oryginalnym lookiem właśnie ze skarpetkami w roli głównej. Za każdym razem gdy tylko marzy mi się taka stylizacja dochodzę do wniosku, że nie mam odpowiednich butów i odpuszczam. Dziś pokazuję, że skarpetki można łączyć niemalże z każdym obuwiem uzyskując tym samym ciekawy wygląd.
W polskiej blogosferze mistrzynią tego połączenia, w moim odczuciu, jest Kinga Litwińczuk - autorka bloga Style On
Wiem, jedni z was są zachwyceni, a innych ogarnia niepohamowany wstręt. Jednak jakie są zalety i wady takiego look'u?

PLUSY:
wygoda - zakładając skarpetkę możemy być pewni, że nowe buty nie pozostawią otarć i odcisków,
pedicure - może to okropne co powiem, ale skarpetki sprawiają, że możemy spokojnie zdjąć buty, nawet gdy wiemy, że zapomniałyśmy o pedicure,
kontrowersja - bez wątpienia taki zestaw przyciąga uwagę innych, więc dla jednych stajemy się ofiarą mody, a dla innych trendsetterką :)

MINUSY:
łączenie  - często przeglądając kolorowe pisma widzimy, że takie połączenie na modelkach wygląda idealnie, a niestety zwykły śmiertelnik nie potrafi już tak skomponować swojego wyglądu by wszystko trzymało się kupy przez co możemy wyglądać dziwnie
skracają nogi - skarpetki mogą optycznie skracać nogi (ale nie muszą!), ważne by dokładnie przeanalizować do jakich butów je założymy, jaką będą miały długość i kolor. 

Co sądzicie o takim połączeniu? Panowie, czy skarpetki w połączeniu ze szpilkami zabiją cały sex-appeal? A wy drogie dziewczyny, założyłybyście taki zestaw? Może któraś z przedstawionych inspiracji szczególnie przypada wam do gustu? :)


  

 

Źródła:
style-on.pl
tumblr.com
pinterest.com

You Might Also Like

0 komentarze