Viola Piekut - mistrzyni podróbek, czyli jak w Polsce zostać projektantem !

03:50

Ostatnio plotkarskie portale piszą o polskiej projektantce Violi Piekut. Wiele polskich gwiazd i gwiazdeczek nosi jej projekty, jednak czy zasługuje ona na miano projektantki?
Kim dla was jest projektant? Dla mnie jest to wizjoner trendów, osoba, która ma nowatorskie pomysły, a rzeczy wypuszczone spod jej ręki są wyjątkowe i niepowtarzalne. Doskonale rozumiem, że każdy designer podąża podobnymi trendami w danym sezonie, jednak czy to oznacza, że ich projekty powinny być niemalże identyczne? Już nie wspomnę o podobieństwach bijących po oczach do kreacji od zagranicznych trendsetterów. Może niesprawiedliwie oceniam Panią Violę Piekut, gdyż przykładów znalazłam zaledwie 10 (jednak myślę, że po bardziej wnikliwym zaznajomieniu się z tematem mogłabym zamieścić jeszcze kilka propozycji), ale w moim odczuciu są one tak rażąco podobne do propozycji znanych i uwielbianych, że nie potrafię darzyć jej odpowiednim szacunkiem, a kopiowanie takiej sieciówki jak ASOS jest dla mnie słabe!
Wiem, sama proponowałam, przy pisaniu o kreacjach studniówkowych, żeby udać się z projektem do dobrej krawcowej i stworzyć suknię na miarę gwiazdy Hollywood, jednak była to rada dla nas, zwykłych śmiertelniczek, które nie pozwolą sobie na zakup outfit'u od Zienia, czy La Manii, a już na bank nie proponowałam ometkowania ich swoim nazwiskiem ;)


A oto kilka przykładów:

 1. Zarówno Doda, jak i Agnieszka Popielewicz wystąpiły w sukniach od Violi Piekut, która ewidentnie "inspirowała" się propozycją od La Manii


 2. Zimowa kolekcja 2014 roku Zuhaira Murada musiała bardzo zachwycić Panią Violę (mnie również;)), gdyż dokładnie tak samo zaprojektowała górę sukni ślubnej Agnieszki Wesołowskiej. 3. Prezenterka Agnieszka Jastrzębska na gali Gwiazdy Dobroczynności wystąpiła w niemalże identycznej kreacji jak Gwyneth Paltrow, z tym że ta ostatnia miała na sobie suknię od Toma Forda, a nie Violi Piekut.


4. Joanna Jabłczyńska wydaje się być największą fanką Piekut. Tutaj widzimy ją w podróbce Victorii Beckham. 


5. Dalej wspomniana już "inspiracja" sieciówką ASOS, której nie wstydzą się gwiazdy światowego formatu jak Eva Longoria :)


6. Sam Maciej Zień (projektant sukni ślubnej Ani Lewandowskiej) zwrócił uwagę na szokujące podobieństwo sukien ślubnych prezentowanych przez Panią Violę, dumnie prezentowanych przez Joannę Jabłczyńską i Dorotę Czaję.


7. Katarzyna Glinka również zaufała tej projektantce, a moim zdaniem na rozdaniu tegorocznych telekamer wyglądała jak w kiepskiej podróbce Elie Saab uszytej przez słabego krawca...


8. Piękna Kate Middleton w kreacji od Jenny Packham również wpłynęła na to co wypuściła Piekut. Kolejny raz Joanna Jabłczyńska zaprezentowała jej dzieło - nie ukrywam wyglądała pięknie :)


9. A z lewej propozycja Caroliny Herrery i zestaw Violi Piekut, w którym wystąpiła Urszula Chincz.


10. Ostatnim przykładem jest kreacja w jakiej wystąpiła Sylwia Grzeszczak podczas finału tańca z gwiazdami, a obok kolejny raz Zuhair Murad i jego burgundowa suknia z 2012 roku! 


Co sądzicie o tego typu zagraniach?? Może rzeczywiście zbyt surowo ją oceniam?? Kim dla was jest projektant mody??

You Might Also Like

0 komentarze