ANDRZEJKOWY SZAŁ!

06:38

Andrzejki obchodzimy w Wigilię dnia św. Andrzeja, tj. w noc z 29 na 30 listopada. Jest to noc wyjątkowa, zwłaszcza dla dziewcząt, ponieważ jak mówi stare przysłowie "Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja". Dlatego od dawien dawna Panny wróżą sobie z nadzieją, że św. Andrzej uchyli rąbka tajemnicy jaka przyszłość ich czeka.

Andrzejkowy wieczór to idealna okazja by spotkać się z przyjaciółmi, a dobrą zabawę mogą umilić tradycyjne wróżby andrzejkowe,tj:

Lanie wosku najpopularniejsza wróżba andrzejkowa. Jest to najbardziej znana - od wieków aż po dzień dzisiejszy - wróżba andrzejkowa. Wosk roztapiamy, a następnie przelewamy go przez ucho klucza na wodę. Kształt woskowej figury sprawdzamy patrząc na cień na ścianie, a to co zobaczymy da nam wskazówkę co czeka nas w nadchodzącym roku.

Buty - wszystkie panny ustawiają lewego buta gęsiego, naprzeciwko progu drzwi. Przekładamy ostatni but na początek tak długo, aż but jednej z panien przekroczy próg, jego właściciela jako pierwsza zmieni stan cywilny.  

Jabłko - owoc obieramy tak, by powstała jak najdłuższa obierzyna. Gdy jabłko jest obrane zamykamy oczy, myślimy o miłości i przez lewe ramię rzucamy za siebie skórką. Kształt w jaki się ułoży wskaże pierwszą literę imienia naszej przyszłej drugiej połówki.  

Karteczki z życzeniami - do szklanego naczynia wrzucamy karteczki, na których uprzednio zapisujemy swoje marzenia. Następnie powoli wlewamy zimną wodę do naczynia, te karteczki które wypłynął na wierzch, wskażą na te marzenia, które najszybciej doczekają się spełnienia. 
 
Kartki z imieniami - na tekturowych karteczkach zapisujemy wszystkie imiona chłopców jakie przyjdą nam do głowy. Ustawiamy się przodem do świeczki i rzucamy za siebie karteczki, ta która upadnie najbliżej wskazuje na imię przyszłego wybranka serca. 

Magiczny płomień - 
należy wypowiedzieć w myślach życzenie i zapalić dwie zapałki. Trzymając jełebkami do góry patrzymy w jakim kierunki zmierza płomień. Jeśli zapałki palą się ku sobie życzenie spełni się w ciągu roku, jeśli natomiast nie - będziemy musieli poczekać na realizację naszych marzeń. 

Od wielu lat, jednak, odchodzi się od tradycji, a Andrzejkową Noc spędzamy na imprezach zorganizowanych, domówkach czy dyskotekach. Dlatego przed wami kilka propozycji outfitowych z sieciówek i mojego ulubionego sklepu internetowego właśnie na tą okoliczność - mam nadzieję, że zaczerpniecie inspiracji :)H&MMOHITO
ORSAY


RESERVED


SHEINSIDE

 
STRADIVARIUSZARA


You Might Also Like

0 komentarze