HOME OFFICE - JAK URZĄDZIĆ BIURO W DOMU

03:55

Dziś coraz więcej z nas decyduje się na pracę w domu, wynika to z globalnej informatyzacji i łatwości prowadzenia mikro biznesu we własnym mieszkaniu.

Estetyka biura to nie wszystko czym się kierujemy. Należy trzymać się kilku zasad.

Skoro ma to być miejsce naszej pracy, bardzo ważne jest światło. Jeśli pracujemy głównie w dzień korzystajmy z światła naturalnego, najlepsze będzie światło od strony północnej lub wschodniej - światło ma nam ułatwiać pracę, a nie przeszkadzać. Jeśli jednak musimy skorzystać ze światła sztucznego, pamiętajmy by było ono jak najbardziej zbliżone do tego naturalnego. Pamiętajmy o tym, że jeśli jesteśmy praworęczni lampka powinna znajdować się z lewej strony, jeśli natomiast piszemy ręką lewą , odwrotnie. Obecnie na rynku jest wiele możliwości by lampka stała się równocześnie elementem dekoracyjnym. Możemy zainwestować w tradycyjną lampkę na biurko lub pokusić się o dużą lampę stojącą, która da wystarczająco światła, lub ciekawe lampy wiszące.

  


Kolejną, ważną sprawą jest odpowiednie umiejscowienie biurka. Ustawmy je jak najbliżej okna, by zyskać naturalne światło. Najoptymalniejsze jest ustawienie prostopadłe biurka do okna, dzięki temu gdy ktoś wchodzi do biura nie musimy się odwracać, natomiast gdy siedzimy tyłem do okna, światło dzienne będzie odbijało się w monitorze, co nie ułatwi nam pracy.

Istotna jest również prawidłowa wysokość blatu, tj. wysokość umożliwiająca naturalne położenie rąk tak by ramię i przedramię wyznaczyły kąt prosty.

Gdy biurko mamy już ustawione, pora na krzesło. Nasz fotel musi być przede wszystkim wygodny. Dodatkowym atutem jest jeśli krzesło będzie obrotowe z regulacją położenia i kąta oparcia. Prawidłowa wysokość siedziska to taka gdzie stopy położone są na podłodze zgięte w kącie prostym. Oczywiście aktualnie najmodniejsze krzesła to te stylizowane, a niestety nie są one typowo biurowe, dla tego przed zakupem dobrze jest sprawdzić czy krzesło jest dla nas odpowiednie pod każdym względem nie tylko estetycznym.  


  


 

Pozostałe wyposażenie jest już kwestią indywidualną, od nas i rodzaju naszej pracy zależy ilość półek, szaf. Pamiętajmy jednak o łatwym dostępie do rzeczy często używanych. Kolorystyka wydaje się również sprawą indywidualną, jednak pamiętajmy, że w spokojnych, stonowanych wnętrzach łatwiej się skupić.

Możliwości urządzenia domowego biura jest wiele, wszystko zależy od metrażu, który chcemy na ten cel poświęcić. Jeśli dysponujemy dodatkowym pokojem, który możemy zaadaptować na biuro - świetnie, stwarza to wiele możliwości. Możemy od samego początku tworzyć przyjemne dla nas wnętrze, nie musimy uwzględniać przy tym innych, koniecznych w danym pomieszczeniu mebli, tj. szafy, stoły czy łóżka. Możemy wtedy spokojnie postawić biurko pod oknem czy ścianą, w miejscu najlepiej oświetlonym, a resztę pokoju zagospodarować według własnego gustu.


  


Niestety nie każdy z nas ma komfort przeznaczenia całego pokoju na zaaranżowanie biura, czasami wystarczy mały kącik i trochę pomysłowości, by stworzyć własną przestrzeń, w której będziemy mogli spokojnie pracować. Możemy małą konsolę postawić w wnęce (o ile taką posiadamy), czy kawałek blatu pod oknem i biurko gotowe:)


You Might Also Like

0 komentarze