POSTANOWIENIA NOWOROCZNE DLA PAR

06:20

Jak co roku o tej porze, przychodzi czas na refleksje i podjęcie pewnych prób "samonaprawczych" :) Dlatego uważam, że nasze postanowienia noworoczne powinny być nie tylko motorem do działania, czy idealnym pretekstem do walki z nałogami, a przede wszystkim lekarstwem dla duszy. Moje postanowienia noworoczne nie są odkryciem w dziejach ludzkości. Obiecuję sobie co roku to, co obiecujemy sobie wszyscy: rzucę nałogi, zadbam o siebie, będę więcej się ruszać, mniej objadać, skupię się na oszczędzaniu, itp, itd. Ale w tym roku razem z mężem postanowiliśmy też zadbać o nasz związek. Mimo, że jest między nami dobrze, to kto powiedział, że nie może być lepiej? Dlatego warto kochać jakby jutra nie było, gdyż nie wiemy ile czasu razem nas pozostało. 
Każda para potrzebuje i zasługuje na większą uwagę i 2015 rok jest świetną okazją by zacząć dbać o nasze związki trochę bardziej. Nie wiecie jak zacząć? Oto kilka pomysłów w jaki sposób możemy wzmocnić nasze związki w Nowym Roku :)


1. Przebacz i zapomnij
W tym roku przebaczamy od razu gdy nasza druga połówka przeprosi lub poprosi o wybaczenie. Łatwo jest chować urazę lub stroić fochy, jednak jeśli odpuścimy i nauczymy się wybaczać, nasz związek będzie zdrowszy, partner szczęśliwszy a my będziemy cieszyć się przewagą chwil dobrych nad tymi złymi i owianymi pretensjami.  

2. Spędzamy więcej czasu razem
Żyjemy w ciągłym biegu, wciąż doba jest za krótka, gubimy się w natłoku spraw i obowiązków, i zapominamy o tym co najważniejsze. Dlatego ustalmy już na początku tego roku, że 2015 jest rokiem maksymalizacji naszego wspólnego czasu. Możemy ustalić, że choć raz w miesiącu WYJDZIEMY na randkę, spędzimy całą niedzielę w łóżku, a wtorkowy wieczór spędzimy przy świecach, w domu, we dwoje. Każdy pomysł na spędzenie czasu razem jest dobry! 

3. Nasza druga połówka zawsze jest na pierwszym miejscu
W czasach gdy tak wiele rzeczy przykuwa naszą uwagę, ważnym jest by nasi partnerzy czuli się mimo wszystko najważniejsi na świecie. Jeśli żyjemy zbyt szybko lub zaczęliśmy się właśnie teraz zastanawiać nad tym czy nasz ukochany/ukochana nie czuje się pominięty w codziennych zawirowaniach, to myślę, że warto na chwilę się zatrzymać, przeanalizować kilka spraw i być wystarczająco zdeterminowanym, żeby zawsze miłość naszego życia stawiać na pierwszym miejscu.

4. Trwamy mocni w wierze
Gdy ludzie są wierzący mogą spróbować odnaleźć się w wierze. Czasami łatwo jest oceniać naszego towarzysza życia za rzeczy, które robi, jednak wiara i wspólne poszukiwanie Boga mogą sprawić, że związek stanie się silniejszy, będziemy mniej skoncentrowani wyłącznie na sobie, a skupimy się na rzeczach, które wymagają naprawy i będziemy do tego dążyli wspólnie. Rok 2015 rokiem wspólnego poszukiwania Boga? Może warto spróbować i patrzeć jak nasze związki rosną w siłę. 

5. Rozwijajmy wspólne pasje 
Skoro nie mamy problemu w robieniu rzeczy które nas interesują, to może by tak nauczyć się czegoś nowego od siebie na wzajem? W tym roku znajdźmy czas na znalezienie wspólnego hobby lub na dzielenie pasji naszej drugiej połówki. Dzięki temu nasz związek umocni się, sprawimy drugiej osobie wiele radości, a sami poszerzymy horyzonty. 

6. Rozwiązujemy nasze problemy
Nie ma małżeństw idealnych, jednak spokój w związku jest grą wartą zachodu. Pozwólmy by 2015 rok był dla nas czasem zdrowego rozwiązywania problemów. Nauczmy się ze sobą rozmawiać spokojnie, bez zbędnych krzyków czy pretensji. Rozwijajmy zdrową komunikację:)

7.  Daj się namiętności!  
Z czasem do związku próbuje wkraść się nuda i rutyna. Wykonujemy całą masę czynności powtarzających się każdego dnia, które nie zdają się być jakąś wybitną frajdą, a jedynie kolejnym obowiązkiem. Dlatego, gdy wspólne lata mijają przyzwyczajamy się do obecności drugiej osoby i wszystko to, co kiedyś powodowało przelot tysiąca motyli przez nasze wnętrzności teraz jest chlebem powszednim.  A więc pełna determinacja! Jeśli płomyk przygasł to zapalamy go na nowo, a jeśli wciąż się tli rozpalamy istny ogień. Jestem pewna, że każda ze stron będzie zadowolona:)

8. Więcej flirtu!
Kto z was nie lubi flirtować, i to na dodatek z osobą, która nas pociąga? Flirt jest super frajdą i przywraca wspomnienia pierwszych chwil razem, pierwszych spotkań, wiadomości, pocałunków. Jeśli będziemy więcej flirtować ze swoimi ukochanymi będziemy szczęśliwsi, a nasze życie nabierze innych barw. Flirt podnosi poczucie naszej własnej wartości, więc ma też znaczenie egoistyczne - terapeutyczne ;)

9. Mówimy "Kocham Cię" każdego dnia 
Wiele razy nie mówimy o swoich uczuciach, gdyż wierzymy, że osoba na której nam zależy bardzo dobrze wie co czujemy. Jednak jest wiele pięknych sposobów by dać do zrozumienia drugiej osobie, że ją kochamy. W tym roku nie pozwólmy na ani jeden dzień bez wypowiedzianego "Kocham Cię", możemy postawić poprzeczkę jeszcze wyżej i spróbować każdego dnia wyrazić swoje uczucia w inny sposób. 


10. Doceniajmy się 
Wielu ludzi ma zaniżoną samoocenę właśnie przez swoich najbliższych, którzy nie wyrażają swojej wdzięczności czy uznania. Nie pozwólmy by minął kolejny rok bez oznajmiania naszej drugiej połówce jak bardzo ją cenimy. Przecież każdy z nas lubi słowa uznania. Dlaczego więc nie sprawiać przyjemności osobie nam najbliższej? 

Czy macie jeszcze jakieś pomysły? Chętnie skorzystam :)

You Might Also Like

0 komentarze