STYL GLAMOUR

01:14


Wytworny, pełen przepychu i ekstrawagancki styl glamour dla jednych jest sporym polem do popisu i możliwością na urządzenie wymarzonego wnętrza, dla innych natomiast jest to synonim kiczu i przesady. 


Styl glamour charakteryzuje się blaskiem i mnogością ozdób. Wyróżnia go barokowy przepych w nowoczesnym wydaniu. Dzięki niemu możemy bawić się stylem przez łączenie antycznych elementów z wystrojem nowoczesnym.  

Idealnie nadadzą się stylizowane meble, które nawiązują do wspomnianego już baroku, rokoko czy klasycyzmu. Idealnie nadadzą się lustra w pozłacanych ramach i efektowne kryształowe żyrandole, które pięknie rozproszą i odbiją światło, co podkręci ekskluzywność wnętrza. Warto skupić się na dodatkach, które powinny zawierać połyskujące elementy złota, srebra, satyny czy kryształów.

W stylu glamour możemy postawić również na duże, odważne i wyraziste wzory. Bardzo dobrze prezentują się one na tapetach - uważajmy jednak by nie przesadzić, warto przemyśleć sprawę wytapetowania tylko jednej ściany. 

Kolorystyka tego stylu to czerń, biel, złoto, srebro przełamane fioletem, fuksją czy amarantem

Podsumowują, przepych jest tu absolutnie niezbędny! Styl ten jest idealny dla tych, którzy uwielbiają luksus, dekoracyjność i błyskotki. Jednak przyda się tu lekkie przymrużenie oka, gdyż często przedmioty dające poczucie ekstrawagancji i luksusu są wykonane z imitacji szlachetnych materiałów.


Oto kilka inspiracji: 

KUCHNIA

 

 JADALNIA


SALON

SYPIALNIAPRZEDPOKÓJ 
 

ŁAZIENKA GARDEROBA  
 

 

 


You Might Also Like

0 komentarze