ZAPAKUJ PREZENTY NA ŚWIĘTA

02:06

Już jutro Wigilia, już jutro zbierzemy się wszyscy przy wspólnym stole, będziemy składać sobie moc najpiękniejszych życzeń, będziemy łamać się opłatkiem, śpiewać kolędy, delektować się ciepłem domowego ogniska, a gdy przyjdzie na to pora, odpakujemy drobiazgi, którymi zechcą nas obdarować najbliżsi. Osobiście uważam, że wygląd prezentu jest równie ważny jak jego zawartość. Czyż nie jest miło dostać do rąk pięknie zapakowany prezent, który cieszy oczy jeszcze przed rozpakowaniem i daje nam pewność, że osoba która nas obdarowuje zrobiła wszystko co w jej mocy, abyśmy poczuli się w tym dniu wyjątkowo. Wiem, że prac przed samymi Świętami jest ogrom, a podczas pakowania prezentów zwyciężają gotowe torby prezentowe, jednak może warto poświęcić trochę więcej czasu i udowodnić naszym bliskim, jak ważne jest dla nas sprawienie im przyjemności.

Dlaczego pakujemy prezenty? Jest kilka powodów. Wydaje mi się, że głównym jest element niespodzianki i zaskoczenia. Zapakowany prezent pobudza wyobraźnię i wzmaga ciekawość. Sam akt rozpakowywania upominków jest owiany atmosferą tajemnicy i wzrastającego napięcia. Wszyscy dobrze wiemy, ze prezenty niespodzianki są o wiele fajniejsze niż te przez nas wybrane :) Bardzo proszę, wyobraźcie sobie choinkę pod którą leży sterta niezapakowanych prezentów. Bitch please! Wszyscy chyba dobrze wiemy, że niespodzianki są najlepsze, już nie wspomnę o kwestii praktycznej – zapakowane prezenty chronione są przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem. Prezent niechlujny jest oznaką braku troski i szacunku, sygnalizuje, że nie zależy nam na uczuciach osoby obdarowywanej.

Pakowanie prezentów jest kwestią indywidualną, jednak zawsze trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach:
- upewnijmy się, że na prezencie nie ma ceny
- opakowanie jest odzwierciedleniem naszych uczuć wobec osoby obdarowanej, tak więc prezent powinien być zapakowany starannie i schludnie
- opakowanie powinno podobać się osobie obdarowanej – zastosowanie jej ulubionego koloru już sprawia radość i świadczy o naszym zaangażowaniu
- nie powinniśmy pakować upominku w torbę firmową, jeśli podarunek jest innej marki lub pochodzi z innego źródła. To źle świadczy o naszym przygotowaniu, oraz może prowadzić do rozczarowania.
- prezent powinien być w miarę prosty do odpakowania. Prezenty – martioszki (wielowarstwowe opakowania) są zabawne, jednak pamiętajmy o umiarze ;)

Żyjemy w XXI wieku, więc nie możemy narzekać na brak materiałów. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i kreatywność – co w moim przypadku jest ogromną blokadą;)
Dlatego dziś propozycja jak zapakować prezenty w niebanalny sposób, tak aby na twarzach naszych bliskich malowała się wzrastająca radość podczas odpakowywania naszego podarunku.

Czasami wystarczy rozejrzeć się wokół, zrobić sobie mały spacer do lasu, poprzeglądać szuflady, wierzcie mi, pomysły są na każdym kroku i to niskobudżetowe :)

Sama bardzo lubię proste i nieprzesadzone opakowania. Dla mnie idealnym pomysłem jest szary papier, kawałek sznurka i naturalne ozdoby, tj. iglaki, szyszki, jarzębina . Możemy wykorzystać też jednokolorowy papier i własnoręcznie go ozdobić. Świetnie sprawdzi się też worek jutowy, do którego możemy zapakować np. szklane butelki.Szukając inspiracji natknęłam się na całą masę fantazyjnie zapakowanych prezentów w... GAZETĘ ! 
Super sprawa! Sami zobaczcie :).... czy stare nuty


 

Sklepy zasypują nas całą masą papierów dekoracyjnych, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby z takiej oferty skorzystać, zwłaszcza, że wybór jest spory, a inspiracji całe mnóstwo.

Ostatnią rzeczą jaką chciałam się podzielić, to coś co zawsze doprowadzało mnie do istnej frustracji - zawiązanie idealnej kokardki ;) 
No to kilka ściąg :

                      Źródło: pinterest.com

A więc kochani, czy wszystkie prezenty macie już kupione?
Jeśli tak to inspirujemy się i biegniemy je pakować :)

You Might Also Like

0 komentarze